Орест Сохар
Орест Сохар
Шеф-редактор Obozrevatel

Блог | Орест Сохар: "Эшелонированная система ПВО для Украины": появились важные новости от "Рамштайна"

'Эшелонированная система ПВО для Украины': появились важные новости от 'Рамштайна'

На 6-м "Рамштайне" западные партнеры дали важные обещания предоставлению Украине систем ПВО:

Видео дня

США заговорили о создании в Украине интегрированной системы противовоздушной и противоракетной обороны, в которой будут совмещаться средства малой, средней и большой дальности.

Далее текст на языке оригинала.

"Комбінація всіх цих засобів дозволить закрити повітряний простір російським літальним апаратам", – сказав голова об'єднаного комітету начальників генштабів США Марк Міллі. На разі, йдеться про не про весь повітряний простір України, а про конкретні райони та об'єкти, які потрібно захистити в першу чергу.

Із заяви міністра оборони Ллойда Остіна випливає, що в першу чергу будуть надані NASAMS: США планують передати ЗСУ 8 таких установок, 2 – найближчим часом.

Британія поставить Україні ракети середньої дальності AIM-120 (AMRAAM) для американських зенітних ракетних комплексів NASAMS, – міноборони країни.

Вони будуть надані найближчими тижнями.

Великобританія також відправить сотні безпілотників для української розвідки та 18 гаубиць – на додачу до 64 уже поставлених.

Німецьке міноборони пообіцяло, що найближчими тижнями передасть Україні нові самохідні гаубиці та ракетні установки MARS II – аналог HIMARS на гусеничному ходу. Водночас Україні буде передано нові PzH2000. Раніше Німеччина ще обіцяла систему ППО IRIS-T. Характерно, що міністр оборони США натякнув, що Німеччина найближчим часом розщедриться ще дужче.

Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв надати Україні додаткові системи ППО, радари і боєприпаси. Очевидно, йдеться про три ракетні установки LRU M270 – це модернізований аналог HIMARS на гусеничному ходу. У Франції у військах 12 установок, ще 40 не модернізованих зберігаються на складах. За словами Макрона, французи передадуть ще 6 самохідних артсистем Caesar – на додачу до переданих 18.

Міністерка оборони Канади Аніта Ананд оголосила про відправку до нашої країни артснарядів, зимового обмундирування та камер для дронів на загальну суму 47 млн дол.

Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен заявила про надання Україні додаткових зенітних ракет на 15 млн євро.

Резюме два:

1. Наші західні партнери поставили задачу зміцнити нашу ППО вже найближчих місяць-два, а не "колись, у майбутньому". "Ми надамо системи настільки швидко, наскільки це фізично можливо", – Ллойд Остін. "Ми передамо ті системи, що є у нас. У світі є чимало вільних систем ППО. Задачок буде увʼязати їх воєдино та розмістити", – Міллі.

2. Ніщо так не спонукає світ підтримувати Україну, як ідіотизм Путіна. Всі учасники "Рамштайну" заявили, що їх підвищенне бажання допомогти Україні – активоване саме терористичними ракетними атаками у понеділок.

Про ППО у березні ми і мріяти не могли, тепер це стає реальністю. Чудові новини…

Підписуйтесь на "Орестократію", далі буде…