newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Юрий Бутусов
Юрий Бутусов
Журналист и военный эксперт

Блог | Как Россия перебросила войну из Крыма на Донбасс: кто провокатор

Как Россия перебросила войну из Крыма на Донбасс: кто провокатор

9 років тому, 18 березня 2014 року російський спецпідрозділ під командуванням полковника ФСБ Ігоря Гіркіна захопив 13-й фотограметричний центр ВМС України у Симферополі. У якості вартових центр охороняли двоє військовослужбовців - прапорщик Сергій Кокурін та капітан Валентин Федун. Для уникнення інцидентів з росіянами командування частини, як і інших українських сил у Криму, у порушення вимог караульної служби не видало вартовим зброю та боєприпаси.

Видео дня

Бойовики ФСБ вирішили штурмувати частину та відкрили вогонь. Валентин Федун був важко поранений, його переправили в Україну.

Сергій Кокурін загинув на місці. Він став першим українським військовослужбовцем, який загинув від рук росіян. До цього моменту росіяни вбивали тільки українських громадян, які відкрито висловлювали проукраїнські погляди та брали участь у публічних акціях. При захопленні Криму росіяни вбили як мінімум 9 громадян України, імена яких встановлені документально.

Цікаво, що першим при штурмі 13-го фотограметричного центру росіяни застрелили свого ж бойовика. Загін Гіркіна був створений з випадкових людей, під конкретне завдання, і внаслідок поганої огранізації та управління гіркінці відкрили вогонь по своїх - внаслідок цього було вбито росіянина Руслана Казакова, завербованого ФСБ. Російські медіа в той час широко розповсюдили версію, ніби вогонь відкрив якийсь снайпер "Правого сектора", але за 9 років жодних свідчень цієї брехливої версії, яку повторювали російські медіа, так і не представлено, про неї не говорить навіть сам Гіркін, який достатньо докладно розповів про те, як його використало керівництво ФСБ для розв'язання війни. Вбивство Казакова своїими Гіркін визнає.

Менш ніж через місяць після цих кривавих подій, 12 квітня 2014-го спецзагін ФСБ під командуванням Гіркіна був разом зі зброєю перекинутий через Ростовську область РФ до України з метою захопити місто Слов'янськ. Кремль знав, що полковник Гіркін буде вбивати далі, потрібен був провокатор війни, який точно натисне на гачок. Ось так Росія перекинула війну з Криму на Донбас.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...