Виктор Каспрук
Виктор Каспрук
Журналист-международник, публицист

Блог | Москва будет предпринимать попытки спровоцировать Украину на преждевременное контрнаступление

Москва будет предпринимать попытки спровоцировать Украину на преждевременное контрнаступление

Українські військові повідомили про успішне нанесення ударів по складах боєприпасів армії Російської Федерації на Херсонщині та Миколаївщині. Поки що це ще не контрнаступ, а швидше тільки підготовка до нього. Але, доки працює Кримський міст, повністю порушити логістику поставок російської зброї і боєприпасів на південь України буде дуже важко.

Видео дня

Битва за Донбас може стати вирішальним чинником у війні Росії з Україною. Це добре розуміють, як в Києві, так і в Москві. Тому визволення Донбасу від рашистів, як і деокупація прибережних районів території півдня України визначаються, як пріоритетні завдання для української армії.

Можливо, що зараз і не варто було б говорити про це публічно, але в Кремлі й без того чудово розуміють, якими є головні пріоритети України.

Крім того, не потрібно недооцінювати наших ворогів, які хоча й “прокололися" з необдуманим вторгненням в Україну, але не є повними ідіотами.

За усіма демаршами російських політиків і заявами московських штатних пропагандистів стоїть одне, – вони вишуковують слабкі місця в українській обороні, та готові нанести удари туди, де на них менше за все очікують. Терміни контрнаступу українських військ не можуть бути якоюсь таємницею, оскільки їхнього остаточного визначення в української сторони ще немає.

Можна теоретично багато про що говорити, але у нас ще не накопичено достатньо озброєння і живої сили для того, щоб цей контрнаступ розпочати. Російський диктатор Путін тому почав наголошувати на передишці в спробах наступу терористичних російських військ, що Російська Федерація хоче встигнути підготувати свої резерви для відбиття українського контрнаступу, а ми ще не готові розпочати його не маючи достатньої переваги.

Тобто зараз виникає ситуація відносного паритету, за якої Росія буде робити спроби, використовуючи приховану мобілізацію, підготуватися до нового наступу на Україну, а українці готуватимуть свої війська для того, щоб зібравши їх у “бойовий кулак", пробити оборону росіян, і почати їх виганяти з усіх окупованих українських територій.

У цьому сенсі потрібно враховувати те, що Москва буде робити спроби спровокувати Україну на передчасний контрнаступ, проте українці і наші союзники на Заході враховують цей момент, та діятимуть відповідно до ситуації, котра розгортається на фронтах протистояння з московськими ворогами.

Таким чином, визволення Донбасу і півдня України від рашистів може бути дещо перенесене в термінах, адже нам необхідно вигнати їх остаточно з українських територій, при цьому мінімізувавши втрати серед особового складу української армії. Водночас, якщо противник зосередить усі свої зусилля на повній окупації Донецької області, це відволікатиме його сили від півдня України. І якщо навіть Путіну вдасться дещо просунутися на цьому напрямку, то після повного звільнення Херсонської і Запорізької областей, визволення Донбасу може стати куди легшим завданням.

Очевидно, що сучасна військова стратегія і тактика не є прямолінійною, тому воюючи за стандартами НАТО, українська армія враховує всі нюанси розвитку подій. А в контрнаступі головне позитивний результат, а не те, щоб розпочавши його раніше, не досягти усіх запланованих його стратегічних цілей.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...