Почему Россия обменяла Медведчука по обменному курсу 1 на 200

1 минута
56,2 т.
Почему Россия обменяла Медведчука по обменному курсу 1 на 200

Навіщо Медведчук Росії?

Видео дня

Не думаю, що особисті стосунки з Путіним тут зіграли вирішальну роль. Публічний виступ Медведчука в українському суді (де він у деталях розповів би про те, як Росія упродовж багатьох років поширювала свій вплив на 5-ту колону в Україні, купувала політиків та ЗМІ), перетворився б на ще одне прилюдне міжнародне фіаско ФСБ та мав би шалений резонанс. І тому, що ФСБ справедливо змішали б з лайном у провідних медіа світу, і тому, що цю схему Кремль і зараз використовує і в інших країнах.

А Медведчук дійсно "потік": мої джерела стверджують, що він у буцегарні розповідав навіть більше, ніж його запитували. Доводилося чути, що Медведчук з-за ґрат дзвонив секретареві Совбєза РФ Патрушеву, намагаючись мотивувати російську сторону до обміну.

Чи варто було віддавати Медведчука? Так.

По-перше, всі допити Медведчука задокументовані.

По-друге, підривна діяльність ФСБ РФ на території України упродовж багатьох років – це вже медичний факт. Сьогодні на порядок денний виходить важливіше питання: документування злочинів РФ на території України упродовж війни, особливо – вищого керівництва країни-агресора.

Обмін "кума Путіна" був обов’язковою умовою не лише для обміну одразу 200 захисників Маріуполя: "азовців", військовослужбовців ЗСУ, ДПСУ, ТрО, НПУ, СБУ, Держмитслужби та інших. Це відкриває шлях для переговорів для обміну інших полонених українців.

В Росію він повернеться, а ось подальша доля "кума" невідома. У Кремлі та ФСБ до нього багато питань. І головне з них: де мільярди, які мали піти на розповсюдження проросійських настроїв в Україні. Я вже жартував з того приводу, що Медведчука можуть навіть звинуватити, що він затягнув армію РФ у пастку за вказівкою НАТО… Але знаючи пропагандонів окупаційного режиму, такі "звинувачення" можуть виявитися зовсім не жартом…