Вместо столиков в ресторане, россиянам нужно было заказывать места на кладбище

1 минута
30,6 т.
Вместо столиков в ресторане, россиянам нужно было заказывать места на кладбище

Сьогодні чорний день в історії України - день Чорнобильської катастрофи. Мабуть, усі без винятку вітчизняні ЗМІ згадуватимуть цю дату. І, поза сумнівом, ніхто вже не пам'ятає події, що сталася на рік раніше - 26 квітня 1985 року.

Того дня лідери країн-учасниць Варшавського блоку підписали угоду про подовження на 20 років дії договору про його створення. А вже 1 липня 1991 року в Празі було підписано протокол про повне припинення дії Варшавського договору. Блок, під егідою якого відбувалося придушення народних протестів в Угорщині 1956 року та Чехословаччині 1968, пішов у небуття.

Інша подія не пов'язана із сьогоднішньою датою, але того ж штибу. 11 липня 1990 року на вечірньому засіданні останнього, 28 з'їзду кпсс, його делегати на пропозицію михаїла горбачова ухвалили утворити комісію зі складання нової програми кпсс. Коли сконала кпсс, усі пам'ятають.

Видео дня

І ще один спогад. У дні сумнозвісного гкчп я працював заступником генерального директора творчого кінооб'єднання "Фест-Земля", творцем і президентом якого був геніальний Юрій Іллєнко. Пам'ятаю, 19 серпня 1991 року ми, троє керівників об'єднання, сиділи в кабінеті генерального директора, дивилися по телевізору прес-конференцію заколотників, пили щось міцне й розмірковували, як нова московська влада оцінить наші творчі здобутки, а з-поміж них і перший в ссср фільм про УПА "Останній бункер" режисера Вадима Іллєнка. І тут до кабінету зі своєю пляшкою зайшов Юрій Герасимович. Глянув на екран, тоді на нас і мовив: - Чого зажурилися хлопці? Подивіться на них - це ж комсомольці. Вони все провалювали і це провалять. Більше трьох днів я їм не даю, не протримаються.

Хто там збирався за три дні взяти Київ? Що вони там патякають про дев'яте травня? Погано знають своїх ватажків. І погано знають українців. Замість столиків у ресторані треба було замовляти місця на цвинтарі.

Все буде Україна!

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...