Юрий Бутусов
Юрий Бутусов
Журналист и военный эксперт

Блог | Будет ли большое российское наступление на годовщину вторжения?

Будет ли большое российское наступление на годовщину вторжения?

Это план вторжения РФ в Украину, который разведка США обнародовала 12 февраля 2022 года. Как видим, отличие в реальности было только в том, что россияне вместо десанта в Одессе решили добраться до нее быстро, захватив мосты через Днепр через Херсон и Николаев. А так все они пошли повсюду, где предупреждали американцы.

Видео дня
Будет ли большое российское наступление на годовщину вторжения?

Далее текст на языке оригинала.

Наша війна унікальна тим, що про війну та місяць вторгнення розвідка НАТО повідомила за чотири місяці.

Про план нападу повідомили за дванадцять діб.

Про точний час нападу повідомили за дві доби.

Зараз можна тільки гадати, щоб сталось, якби на усіх цих маршрутах українські війська завчасно розгорнули оборону та підірвали мости, без сумніву, що з такою точною інформацією втрати росіян були б у рази більші, а ніяких проривів та оточень на півдні вони б не здійснили.

Але якби великий наступ планувався зараз, інформація від союзників була б ще більш детальною.

Фактично туман війни у сучасній війні на стратегічному рівні не існує, сучасні засоби радіоелектронної та космічної розвідки роблять розкривають усі плани та бачать усі пересування військових угруповань. Тому нічого неочікуваного та непередбачуваного на фронті РФ не здійснить і на річницю вторгнення.

Росія змінила стратегію, і замість намірів знищити Україну одним потужним ударом зараз намагається створити напругу та добитися переваги на широкому фронті. Тобто збільшує кількість військ на фронті, мобілізовує промисловість для збільшення виробництва дронів, снарядів, ракет.

Фактично це означає, що ворог готується до наступу, але масштаби цього наступу - фронтова та прикордонна зона, а наступ прив'язаний не до якїсь конкретної дати, а до створення сприятливих умов. Тобто ворог буде наступати там, де у нас погано облаштована не глибока оборона, де слабка розвідка та управління, де вогневі засоби працюють не точно, де знаходяться послаблені та виснажені підрозділи. Характер бойових дій на другому році війни змінюється, масштабні дії та прориви мають попереджатись різким зниженням боздатності противника на певних ділянках фронту.

Але маневри російських військ ми бачимо так само чітко як і рік тому, тому раптовості не буде.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...