Нарушит ли Путин "ядерное табу"?

5 минут
16,6 т.
Нарушит ли Путин 'ядерное табу'?

Після гучних поразок російської терористичної армії в Україні, закономірно виникає питання – коли може закінчитися війна Росії з Україною? Хоч завтра, якщо Путін виведе свої війська з усіх українських територій. Проблема лише у тому, що він поки що не готовий прийняти таке рішення. Так само, як і оточення диктатора не здатне визнати, що війна фактично вже програна, і найкраще, що вони б могли зробити, це почати домовлятися про капітуляцію. І чим швидше вони на це підуть, тим меншими можуть бути їхні втрати на полях бою, в економіці та соціальній сфері.

Видео дня

У Путіна в запасі залишається ще "ядерний козир", але, варто пригадати історію, коли під час Другої світової війни всі сторони мали хімічну зброю, але не застосували її. Навіть коли німецькі війська впритул підійшли до воріт Москви та Ленінграду, Сталін так і не застосував хімічної зброї.

А через декілька років, під час того, як радянська армія була на підступах до Берліну, і Гітлер не вдався до застосування хімічної зброї. Саме тому, що це б їм не допомогло. Використання хімічної зброї не змінило ходу подій на полі бою, а натомість, майже напевно, налаштувало б їх власний народ проти того, що "вожді" робили від їхнього імені.

Тепер така ж дилема виникає й перед Путіним. Й залишається тільки гадати, чи порушить він "ядерне табу", коли вже буде зрозуміло і йому, що він програв війну. Застосування ядерної зброї ніяк не могло б допомогти Путіну, а тільки гарантувало, що він програє швидше. Та як взагалі Путін міг лякати застосуванням ядерної зброї саме тих людей, яких, за його словами, він "намагається" звільнити?

Використання хімічної зброї під час Першої світової війни показало обом сторонам конфлікту, який неконтрольований і небезпечний наслідок "хімічної війни" у вітряні дні. Хоча це був ефективний і жорстокий вбивця, але хлорний газ не розумів, на чиєму боці він повинен був вбивати солдат. А в Другій світовій війні лідери-маніяки Сталін і Гітлер, можливо, були більш обачними, ніж Путін.

У своєму недавньому виступі російський диктатор почав лякати світ прецедентом застосування американцями ядерної зброї в Японії. Забувши додати одне, ядерні опади впали біля японського узбережжя, далеко від будь-якої іншої країни. Як він може використати тактичну ядерну зброю малої потужності, якщо його війська вишикувані на фронтах на відносно невеликій відстані від українських військ.

Куди Путін збирається кидати свою ядерну бомбу? Хто з його підлеглих здатен йому прогарантувати, що в наслідок такого авантюрного рішення ядерні хмари і опади не дістануться до міст Росії, чи навіть до столичної Москви. Бо в разі зміни прямого вітру, великі частини Російської Федерації стають просто непридатними для проживання.

Можна сказати, що якби ядерна зброя була дійсно використана, ті, хто її наважилися застосувати, нічого цим не змогли досягнути. А Путін втратив би прихильність свого "рятівного кола" – Китаю. Китайська Народна Республіка, попри всю свою позірну прихильність до Росії, ніколи не визнавала анексії Криму. І неможливо уявити, що вони визнали анексію РФ південних та східних областей України. А застосування ядерної зброї поставило б Путіна поза законом і для Пекіна.

Кремль з усіх сил прагне показати всьому світу, що саме він визначатиме долю людства, але можна підозрювати, що його китайські союзники можуть мати з цього питання зовсім іншу точку зору.

Сполучені Штати і всі їхні соратники з НАТО чудово розуміють, що в наслідок вибуху російської тактичної ядерної зброї малої потужності в Україні, радіація здатна поширитися і на територію Польщі, члена Північноатлантичного альянсу, та на інші держави Східної Європи. Тому можна припустити, що всі наміри застосування ядерної зброї Москвою будуть жорстко присікатися. Тим більше, що Америка вже неодноразово попереджувала, що, в такому разі, вона залишає за собою право діяти на випередження.

НАТО не буде використовувати ядерну зброю, оскільки це може втягнути альянс в ядерний конфлікт. Проте, не виключено, що в разі ймовірного ядерного удару Росії по Україні Північноатлантичний альянс завдасть швидкого й нищівного удару звичайними озброєннями по російській армії. Це гарантувало, що Росія не зможе перемогти.

Застосування ядерної зброї стало б гарантованою загибеллю російської держави. Оскільки, якщо загроза застосування ядерної зброї може мати якусь користь, то її використання – ні. Україна може виграти війну за свою незалежність і інтеграцію з Заходом, й допомога Сполучених Штатів та Великої Британії є цьому найкращими гарантами.

Озираючись на останні 7 місяців, не можна не помітити настільки усе змінилося. Ще в лютому мало хто давав Україні шанс протриматися 3-4 тижні. А зараз ми бачимо, як українська армія завдає росіянам поразку за поразкою на полі бою. Так, Захід поставив зброю і боєприпаси, але українці показали, як швидко ми можемо навчитися нею користуватися і реально воювати.

Проголошуючи свою "лякалку" ядерною зброєю, Путін не врахував того, що з кримінальної психології відомо, хто наставляє на когось пістолет і погрожує вбити, блефує. А те, що він додав при цьому, що не блефує, лише підтверджує це правило. Адже хто хоче це зробити, ніколи не погрожують, вони просто стріляють. Якби він мав намір застосувати ядерну зброю, він би просто це зробив.

Та й американці вже, напевно, сказали йому, що якщо він приведе свій ядерний арсенал в стан боєготовності, що займе певний час, вони діятимуть на випередження, застосовуючи звичайну зброю. Ядерні бомби зберігаються в спеціальних приміщеннях у посиленому режимі безпеки, а ядерною зброєю займаються певні спеціалізовані групи російської армії. Їх активізацію можна виявити.

Проте ні США, ні НАТО ніколи не розголосять публічно того, якими є їхні справжні наміри і плани щодо ядерної активізації Росії. Це Путін може собі дозволити просторікувати про нібито кінець "гегемонії Заходу" .

Він все поставив на війну і програє, а тепер метушиться, намагаючись знайти вихід. Але поступками, чи умовляннями Путіна заспокоїти ніколи не вдасться. Якщо цей воєнний злочинець настільки безрозсудний, щоб застосувати ядерну зброю, він повинен отримати все те, на що заслуговує.

Путін розуміє тільки силу меча і ніяка дипломатія тут вже не допоможе. До росіян потрібно довести яким буде фінал цієї страшної і кривавої гри. У теорії ігор існує стратегія, яка називається зворотною індукцією. Ви починаєте з того, що є кінцем проблеми, і шукаєте найкраще рішення в послідовності оптимальних дій, відмотуючи ситуацію назад.

Кінцева гра для росіян, якщо вони не припинять затіяну ними війну і не вийдуть з усіх окупованих територій України, це або їхня держава стає світовим ізгоєм, яка критично збідніла і буде відкинута, у кращому випадку, на багато десятиліть назад, або ж вона назавжди припиняє своє існування. Остаточний вибір мають зробити самі росіяни.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...