newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
Даниил Довбун
Даниил Довбун
Волонтер и переговорщик АТО

Блог | Детективная история с нуля, или Как враг узнавал о нашем расположении и обстреливал

Детективная история с нуля, или Как враг узнавал о нашем расположении и обстреливал

Внимание! Осторожно. Расскажу вам немного детективной истории...

Видео дня

Помните было время, когда власть решила ограничить поездки волонтеров в зону боевых действий. Мотивировали это, в первую очередь, для безопасности военных. Потому что под видом волонтеров по подразделениям ездили коллаборанты и корректировщики. Но общество подняло шум. Потому что государственное обеспечение военных было очень х**вым. И власть дала заднюю.

Далее текст на языке оригинала.

Декілька тижнів мої вовкулаки їздили працювати в зону відповідальності дружнього підрозділу. Після чергового дуже влучного ворожого обстрілу у того підрозділу було знищено декілька автівок. Одна з автівок, виявилось, була такої самої моделі та комплектації що й у мене. Випросили вовкулаки вціліли запчастини. Моїм радощам не було межи. Але вони обірвалися обстрілами.

Останнім часом по нас дуже прицільно прилітає. Прямо дуже прицільно. Спочатку ми думали про якісь нові дрони раzzистів, котрі не помічають наші детектори дронів. Але ніт. Усі відомі новинки літають у тих самих частотних діапазонах, на котрих працюють наші детектори.

Потім ми подумали про місцевих, що цілком можуть бути таємними колаборантами. Але хлопці з контррозвідки нічим не обрадували. А прицільні прильоти продовжуються.

Звичайно, ми перевірили та взяли під нагляд всіх волонтерів, хто приїжджав або присилав нам якусь допомогу. Ще раз перевірили всіх, кого брали в полон та всі трофейні рації, смартфони та інше вороже обладнання. Нічого. Але прилітає боляче.

Днями даю завдання відігнати на ремонт медівак та мою автівку. Мене питають чи потрібно окрім ремонту ходової на моїй автівці замінити приборну панель, котру вони раніше теж випросили у дружнього підрозділу. І тут в голові почали складатися пазли.

Той дружній підрозділ теж підозріло прицільно обстрілювали. Зібрали ми до купи всі запчастини, що привезли від них. Якщо по різним залізякам типу генератор питань не було, то приборна панель мене зачепила.

Поверховий огляд наче нічого не показав (1 та 2 фото). Окрім маленьких стирчащих дротів позаду. Але людина не електрик/інженер, цього б не помітила. Тим паче, що для встановлення розбирати панель далі не треба. Вона монтується цим блоком. Але мій внутрішній параноїк шепотів - "Диявол завжди ховається в темряві". Бо ті дроти позаду взагалі не зрозуміло нащо.

Детективная история с нуля, или Как враг узнавал о нашем расположении и обстреливал

Як тільки я почав розбирати, помітив вогник. А далі взагалі все стало на свої місця. В двух клітинках, де не потрібен діод для приборної панелі, була невеличка плата з сімкою, під'єднана до акумулятора. А дроти позаду під'єднувалися до самої приборної панелі для підзарядки того акумулятора. Тому навіть коли автівка була виключена та навіть коли приборна панель була знята, пристрій продовжував працювати.

Детективная история с нуля, или Как враг узнавал о нашем расположении и обстреливал
Детективная история с нуля, или Как враг узнавал о нашем расположении и обстреливал

Далі все було простіше. В дружньому підрозділі (той, що був обстріляний) розповіли про те, що теж нещодавно придбали запчастини і цю панель. Розповіли про продавця на olx, що значно дешевше ніж у інших, погодився продати військовим. З'ясувати де саме була активована сімка, що була в знайденому пристрої було вже не важко. Як і не важко було порівняти це місце з місцем перебування того продавця. Як казав кісєльов – "Савпадєніє?! Нє думаю". Ну а далі ще простіше. Спеціально навчені хлопці з контори зайнялися цією піздотою. Тож чекайте на офіційні новини.

Увага! Обережно. Якщо ви теж купуєте для військових потреб запчастини на розбірках чи olx або навіть автівки, будьте уважні. Най ваш внутрішній параноїк шепоче на вушко – "Диявол завжди ховається в темряві".

P.S. Доречі, продавець розмовляв російською, знаходячись на Закарпатті. Хоча я звернувся до нього українскою. І це перше, що викликало підозру. Той випадок, коли мова має значення.

Детективная история с нуля, или Как враг узнавал о нашем расположении и обстреливал
Детективная история с нуля, или Как враг узнавал о нашем расположении и обстреливал
disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...