Мирослав Гай
Мирослав Гай
Офицер, волонтер, военный журналист

Блог | В Украине все должны служить. Только так мы будем непобедимы

ВСУ бьют оккупантов на всех направлениях

Сьогодні безпосередньо спостерігав бойову роботу, будучи на позиції мінометників 1 батальону Першої Окремої Бригади Спеціального Призначення ім. Івана Богуна.

Видео дня

Батарея тільки сформована і це був її перший бойовий вихід у безпосередній близькості до противника.

Все як навчали. Швидко відпрацювали, швидко зникли. Колишні айтішники, фермери, бізнесмени, вчителі валять окупантів...

Я подивився на людей довкола, на їх завзятість, азарт, рівень ризику, подивився на професійну поведінку командирів і впевнився у своїй давнішній позиції, яка коли-небудь перетвориться у законодавчу ініціативу, в якому б статусі я не був: громадським діячем, законотворцем чи підсудним...

Вищі державні пости, та і взагалі державні пости, мають займати тільки ті, хто відслужив в армії. Пріоритет має віддаватися воювавшим. Звичайно кандидат на державний пост має бути профільним професіоналом або мати відповідну освіту в економіці, юриспруденції, менеджменту , айті тощо, але...

Але коли на одне і теж місце претендують два кандидата і один з них воював, то вигравати і ставати на посаду має ветеран.

Більше того, моя б воля, я б заборонив балотуватися до Верховної Ради без військової служби та складання присяги "на вірність українському народові."

В США безліч конгресменів та державних діячів, що є ветеранами або резервістами. В Ізраїлі абсолютна більшість, бо там загальна військова повинність. Більшість членів Британської королівської родини служили.

Військова служба в Україні має стати беззаперечним початком для будь-якої політичної чи державної кар'єри. Бо тільки ті, хто готові помирати і вбивати заради Батьківщини, тільки ті хто склали присягу і пройшли тягості служби, тільки ті хто здатен її захищати зі зброєю в руках - мають право і вирішувати разом з народом її майбутнє.

А загалом всі мають служити, як в Ізраїлі. Тоді і вчитель і сантехник, таксист і бізнесмен, політик і актор, вчений та художник будуть, якщо не побратимами, але дійсно рівноправними членами суспільства та народу.

Бо вища честь - захист своєї Держави. Тільки тоді - ми будемо непереможні.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...