Орест Сохар
Орест Сохар
Шеф-редактор Obozrevatel

Блог | Преимущество Украины в войне с Россией: на ВСУ работает искусственный интеллект

Война в Украине

Перевага України у війні з Росією вимірюється не лише HIMARSами та NASAMSами. На ЗСУ працює штучний інтелект і найпередовіші технологічні розробки світу. У поєднанні з неймовірним українським духом і завзяттям вони дають неймовірний результат.

Видео дня

Американський генерал Марк Міллі певен – саме так будуть вестися війни майбутнього. Розкажу про декілька кейсів. Сьогодні - перший.

Є така собі компанія Palantir – таємний розробник програмного забезпечення для спецслужб США та Пентагону.

Палантир – це відсилка до фентезі Толкіна, таке собі "всевидяче око". Компанія працює з аналізом даних. Починала вона з алгоритму відстеження шахрайських транзакцій, потім нею зацікавилося ЦРУ, вклавшись у стартап фінансово.

Palantir створила для американських спецслужб глобальну систему стеження, і нібито допомогла вистежити та вбити самого Усаму бен Ладена.

Україна використовує дещо інший продукт – платформу управління боєм.

Cистема збирає дані з усіх джерел – комерційних супутників, радарів, наукових датчиків і камер, розвідувальних супутників НАТО, дронів, соцмереж і т.д. Потім весь цей масив аналізується і передається через Starlink до центрів управління і зрештою на планшети підрозділам ЗСУ, які миттєво можуть завдавати ударів точно в ціль. Далі за допомогою дронів оцінюється ефективність цих ударів.

Cистема допомогла ЗСУ здійснити стрімкий ривок на Харківщині та Херсонщині. Наші війська знали все про позиції росіян, вибиваючи їх перед контрнаступом.

Palantir дозволяє зняти "туман війни", на який досі покладаються рашисти. У будь-який момент штучний інтелект може проаналізувати тисячі джерел інформації та видати на екран у Києві чи Вашингтоні позиції ворога, власні позиції, найбільш ефективні засоби ураження і т.д.

Далі буде про наступні кейси.

Підписуйтеся на "Орестократію", щоб не пропустити.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...