Россия потерпела третье крупное поражение в Украине от 24 февраля

2 минуты
21,4 т.
Россия потерпела третье крупное поражение в Украине от 24 февраля

Правый берег Херсона и Херсонской области...

Видео дня

Если это правда! Еще раз! Если это правда, а не попытка заманить украинские войска в ловушку, это третье крупное поражение с начала полномасштабной войны в Украине. Подразумевается, от 24 февраля 2022 года. Именно поэтому у участников сборища Скабеевой на 1 российском телеканале были такие ошеломленные и перекошенные рожицы.

Далее текст на языке оригинала.

Після фіаско під Києвом та втечі з Харківської області війська залишають Херсон — одне з найбільших міст українського півдня, яке контролювали з перших тижнів війни.

Тримати оборону на правому березі Дніпра, де знаходиться Херсон, та ще й узимку "безперспективно", заявив у середу на зустрічі з міністром оборони Сергієм Шойгу командувач російського угрупування генерал Сергій Суровікн.

– Херсон та прилеглі населені пункти не можуть повноцінно забезпечуватись та функціонувати, життя людей постійно у небезпеці, тому доцільно організувати оборону лівим берегом Дніпра, – запропонував Суровікін.

"Це дуже непросте рішення", але воно прийняте після "всебічної оцінки" ситуації, що склалася, сказав Суровікін: існує загроза "повної ізоляції" російського угруповання в Херсоні, якщо Київ збільшить пропуск води з греблі Каховської ГЕС або сама станція постраждає від ракетного удару.

Російські війська відійдуть на лівий берег Дніпра — це, за словами Суровікіна, дозволить "тримати оборону" та "зберегти боєздатність" угруповання, а також вивільнити "частину сил і коштів, яка буде задіяна для активних дій, у тому числі наступального порядку, на інших напрямках".

Шойгу, заслухавши командувача, схвалив рішення здати місто, яке Кремль з 30 вересня оголосив російською територією.

"Для нас життя та здоров'я військовослужбовців є пріоритетом. Приступайте до відведення військ", – наказав Шойгу. Як повідомив Суровікін, маневр буде здійснено у найближчі терміни.

За два місяці контрнаступу українська армія відвоювала 48% території, захопленої Росією з початку війни — 43,5 тисяч квадратних кілометрів з 90,8 тисяч (згідно підрахунків аналітиків з Newsweek.

Росія готова до переговорів з Україною, заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова. "Ми готові їх вести, зрозуміло, з урахуванням тих реалій, які складаються на даний момент", – уточнила вона.

У Києві не вважають здачу Херсона відправною точкою для переговорів, заочно відповів Кремлю радник глави адміністрації президента Михайло Подоляк.

Росія, за його словами, не пропонує реального мирного процесу, а хоче лише перемир'я, щоб нагромадити сили та закріпити за собою захоплене, включаючи Запорізьку АЕС, Північно-Кримський канал та лівий берег Херсонської області.

"Це нонсенс – говорити про серйозний переговорний процес після звільнення Херсона, після звільнення Луганська тощо", – сказав Подоляк. Він нагадав, що президент України Володимир Зеленський виключив переговори до виведення російської армії з усієї території України, включно з Донбасом і Кримом.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...