Юрий Бутусов
Юрий Бутусов
Журналист и военный эксперт

Блог | Юрий Бутусов: Соледар: ситуация угрожающая, но ВСУ имеют хороший опыт уничтожения врага

Оборона Соледара

Соледар. Обстановка на 21.00, 09 січня

Видео дня

Соледар в загрозливій ситуації. Ворог вийшов на позицію, з якої може вести вогонь по основній трасі постачання на Соледар. На самий шлях росіяни вийти не можуть. Це не повне оточення, але нормальне постачання по трасі неможливе, це критично для оборони. Але можливості для виправлення ситуації є.

У нас в цьому районі зосереджені значні сили, війська є, є багато людей. Є техніка. Важка обстановка для усіх зрозуміла. Потрібні діі, які цю обстановку виправлять. Потрібні не хаотичні діі, а сплановані, щоб реалізувати наші переваги крок за кроком. Тактична обстановка зрозуміла нашому командуванню, вчора у Соледарі був командувач ОУВ О.Сирський.

Що відбувається у самому Соледарі? Температура ускладнює діі військ: - 18, це треба враховувати, і це створює проблеми і нам і ворогу. За такої температури боєздатність дуже залежить від належного постачання.

46-та аеромобільна бригада веде жорсткі оборонні боі за кожен будинок. Їм допомагають й деякі інші підрозділи - прикордонники, ССО, танкісти. Продовжуються ближні боі, перестрілки. Росіяни за сьогодні просунулись на деяких напрямках, але ціною дуже великих втрат.

46-та аеромобільна бригада робить все можливе, зберігає боєздатність у надважких умовах. Десантники діють зразково, бійці довіряють командирам, і кожен робить усе можливе для знищення ворога. Російські штурмові групи знищуються одна за одною у контактних боях на ближніх відстанях, але вони продовжують атаки і вводять у бій резерви.

Але основна загроза від росіян - це охоплення з флангів міста. Вони будуть робити усе можливе щоб пробитись на трасу в тилу Соледару. Для обходу Соледару направлені свіжі резерви зі складу повітряно-десантних військ, захопленню Соледару російське командування надає велике політичне значення.

Згадується, як влітку тримала фронт від Соледара до Бахмута три місяці поспіль одна 93-тя механізована бригада за підтримки батальйонів ТРО. Як би було важливо, якби комбрига та усіх командирів батальйонів 93-тьоі відзначили за їх майстерні діі на найвищому рівні, і намагались би організувати управління, розвідку, застосування військ так само ефективно, як діяла 93-тя. Вони бились за кожну посадку і завдавали втрати росіянам в рази більше, ніж несли самі. Якщо керувати таким чином, то є усі можливості виправити ситуацію.

Так само ефективно поруч діють і зараз підрозділи 10-і гірсько-штурмової бригади, 46-та аеромобільна. У нашоі армії є і командири і досвід для того, щоб ефективно знищувати росіян і перемагати в найскладніших умовах.

Ми усі переживаємо за героів Соледару, і віримо в нашу армію, яка при правильній організації може розгромити російських окупантів під Соледаром.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...