Россия потеряла под Харьковом 100 танков за 100 часов

2 минуты
24,6 т.
Россия потеряла под Харьковом 100 танков за 100 часов

Очередная "элитная" Четвертая танковая армия, предназначавшаяся для защиты непосредственно Москвы от "нападения НАТО", уничтожена наполовину.

Видео дня

Контрнаступление украинских войск в Харьковской области обернулось катастрофическими потерями для элитной российской танковой части. В период с 6 по 10 сентября 4-я гвардейская танковая армия, располагавшаяся под Изюмом, потеряла примерно половину своей техники, или почти 100 танков, следует из подсчетов аналитиков Oryx, собирающих информацию по фотографиям и видео.

Далее текст на языке оригинала.

4-та гвардійська танкова Кантемирівська ордена Леніна, Червонопрапорна дивізія імені Ю. В. Андропова входить до 1-ї гвардійської танкової Червонопрапорної армії. Остання "була однією з найпрестижніших армій Росії, вона призначалася для захисту Москви і мала очолювати контратаки у разі війни з НАТО", наголошується у брифінгу британської розвідки від 13 вересня. (Примітно, що для слова "була" британці використовували тимчасову конструкцію Past Perfect - "had been", тобто "була в минулому".)

У ході українського контрнаступу 1-а танкова армія зазнала тяжких втрат:

"Наразі російські звичайні збройні сили, призначені для протистояння НАТО, надзвичайно ослаблені. Щоб відновити втрачену боєздатність, Росії знадобляться роки", - йдеться у звіті британської розвідки.

1-а танкова армія брала участь в операції із захоплення Києва на початку війни, але через місяць була змушена відійти від столиці України. Підрозділи, що входять до неї, зокрема 4-а танкова дивізія, були передислоковані до Харківської області.

У дивізії було два полки, у кожному приблизно по 93 танки модифікації Т-80У, повідомляє у звіті британської розвідки, яка з початку війни веде підрахунок виведеної з ладу військової техніки з обох боків. (Враховуються задокументовані за допомогою фото та відео втрати, включаючи знищені, пошкоджені, кинуті та захоплені танки, гармати, літаки та іншу техніку.)

Удар по Четвертій російській танковій дивізії завдала українська 4-а танкова бригада, яка укомплектована танками більш ранніх версій: T-72 і T-64. Тепер вона буде доповнена останніми російськими моделями танків, які їй дісталися в якості трофеїв.

"Зараз українська армія має більше танків, ніж було до нинішнього наступу, оскільки вона захопила більше російських танків, ніж втратила своїх", — зазначає журналіст Forbes, який спеціалізується на темі військової техніки.

Під час контрнаступу, за даними української влади та Інституту вивчення війни (ISW), за тиждень було звільнено близько 9000 квадратних кілометрів.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...