Три сценария развития войны в Украине: The Economist опубликовало статью

3 минуты
24,9 т.
Три сценария развития войны в Украине: The Economist опубликовало статью

Три сценария развития войны в Украине

Видео дня

Статья Шашанк Джоши, редактора The Economist по обороне.

Опытный аналитик разведки из Нью-Йорка мог бы посмеяться, если бы ему сказали в марте 2022 года, что через восемь месяцев Украина все еще будет независимым государством; что украинская армия убьет 80 000 россиян; что флагман российского Черноморского флота будет на дне этого моря; и что ВВС Украины все еще будут летать.

Далее текст на языке оригинала.

Україна не виправдала очікувань. Це перемога у війні. Але наближається зима, і Росія мобілізується.

Розглянемо три сценарії на рік вперед.

Перший. Росія вириває перемогу з пащі поразки. Російська армія стабілізує лінію фронту протягом зимових місяців, водночас формуючи нові батальйони з мобілізованих новобранців. Тим часом республіканці в Америці блокують нові пакети зброї для України, поставки з Європи закінчуються. Російській оборонній промисловості не вистачає напівпровідників і спеціалізованого обладнання, але вона виробляє достатньо броні та артилерії для оснащення нових сил.

Навесні нові російські підрозділи йдуть в атаку, відтісняючи українські війська, які втомилися від місяців наступальних дій. Російські безпілотники продовжують бити по енергетичній та водній інфраструктурі України. З настанням літа Україна відступає. Росія захоплює Кривий Ріг (ключове промислове місто на північ від Херсона), а також Слов'янськ і Краматорськ на Донеччині. Країни Заходу закликають Україну прийняти пропозицію Росії про припинення вогню. У президента України Володимира Зеленського немає іншого вибору, як погодитися. У наступні місяці, можливо, роки, Росія старанно переозброюється для чергового нападу на Київ.

Набагато ймовірнішим є другий сценарій: тупикова ситуація. Росія мобілізує сотні тисяч молодих хлопців, але не може зробити з них ефективних бійців. Усі найкращі фахівці на передовій. Досвідчені офіцери мертві або вже на фронті. Новобранців формують у базові підрозділи легкої піхоти, без бронетехніки, які нездатні йти в наступ, але здатні рити окопи та будувати укріплення.

Росія, оголосивши про відхід із Херсона в листопаді, безпечно евакуює близько 30 000 військ, які вона мала на західному березі Дніпра. Вони відступають на схід, залишаючи величезну кількість зброї. Це тріумф для України, але в кінцевому підсумку це дає Росію сильнішу військову позицію, - річка захищає її лівий фланг. Український наступ сповільнюється до повзучого; Українські війська несуть великі втрати на кожному кілометрі здобутої території.

Не маючи змоги виграти війну на полі бою, Путін намагається продовжити її настільки довго, щоб підірвати економіку України, підірвати її моральний дух через удари по цивільній інфраструктурі та виснажити її партнерів. Європа намагається заповнити свої газосховища протягом 2023 року, що спричиняє відключення електроенергії з настанням зими. Путін прагне протриматися до кінця 2024 року, коли він сподівається, що Дональд Трамп поверне Білий дім і припинить підтримку України. Але це гра з високими ставками: російська громадська думка повертається проти війни, її економіка зморщується, а Путін виглядає дедалі вразливішим.

Третій сценарій є найбільш обнадійливим і, можливо, найнебезпечнішим. Україна зберігає ініціативу та динаміку, завдаючи серйозної шкоди російським силам, коли вони залишають Херсон, а потім вперше підводить свої ракети великої дальності у зону дії Криму. Російські кордони в Луганську руйнуються, Україна повертає Сєвєродонецьк, а потім швидко просувається далі на схід. Оскільки втрати росіян зростають, новобранці відмовляються воювати. Країни Заходу спішно надають Україні нові системи протиповітряної оборони, зменшуючи вплив російської тактики терору, що призводить до швидкого скорочення арсеналу високоточних ракет.

Навесні пан Зеленський наказує своїй армії відкрити новий фронт у Запоріжжі. П'ять бригад проривають російські лінії, перерізаючи сухопутний міст Путіна до Криму та оточуючи Маріуполь до літа. Україна перекидає свої ракетні пускові установки на південь, націлюючи на порти, бази та склади в окупованому Росією Криму. Україна погрожує зайти на півострів. Путін висуває ультиматум: зупиніться або зіткнетеся із застосуванням ядерної зброї.

Перемога на порозі. Але також і ризики, які вона несе з собою.

Ця стаття з’явилася в європейському розділі друкованого видання The World Ahead 2023 під заголовком "Суперечливі можливості".

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...