УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | Волдеморт Путин достал украинцев: россияне начали войну, а победим в ней мы

Волдеморт Путин достал украинцев: россияне начали войну, а победим в ней мы

Намагався знайти найбільш зрозумілу для іноземців метафору, яка б описувала нашу війну. І, здається, знайшов.

Видео дня

Це "Гаррі Поттер".

І це не тільки про те, що ми зараз на стороні добра і світла, а наші вороги максимально чітко підходять під опис хрестоматійного, абсолютного зла, причому досить примітивного і мудацького. Я про інше.

Якщо ви пригадуєте, у книгах Ролінг чітко підкреслено, що Волдеморт сам створив собі головного ворога, який його врешті-решт і прибив. У нього був вибір, і він його зробив, спробувавши вбити Поттера ще малям. Після цього він старанно додовбував Поттера протягом 325 серій, тьфу, тобто семи книг, у кожній книзі отримував лютої звізди, але потроху, аж до фіналу, у якому він вирішив провести спеціальну операцію на предмет дегаріпотеризації магічного суспільства, унаслідок чого загинув від передозування авадакедаври в організмі.

При цьому сам Гарі Потер пройшов трансформацію від "Та я не в курсі, хто це такий" до "Я тебе, курва, кончу, навіть якщо сам загину".

Володимир путін так само старанно замахував українців протягом усього свого правління, кожного разу перетворюючи ще частину українців на ворогів росії. І якщо в дев‘яностих українці в тотальній більшості щиро вважали росіян братами й навіть думки не мали про те, щоб їх ненавидіти, то після Помаранчевої революції, де путін відкрито підтримав Януковича, значна (але все ще не критична) частина населення почала задумуватися. Їхня кількість різко збільшилась після кривавої зими 2014-го, а ще більше — після окупації Криму та початку війни на Донбасі. Але й тоді не можна було сказати, що більшість українців ненавидять росіян і розуміє, що росія — їхній смертельний ворог.

А тепер — можна. Після перших ракет 24 лютого.

Усі соцопитування говорять одне й те саме. З чергової спроби Волдеморт Володимирович усе ж дістав українську націю. Настільки, що тотальна більшість українців чітко зрозуміла, що, як у тому пророцтві, "хтось один загине від руки іншого, бо разом їм жити не судилося". Або вони, або ми. Третього варіанту немає.

І тепер, вперше за всю історію, це розуміє не просто частина українців, а більшість. І це надовго. Сподіваюсь, що назавжди.

Ми стали найбільшим ворогом росіян. Вони стали нашими найбільшими ворогами. Вони розпочали війну, а переможемо в ній ми.

І вони зробили це свідомо. І відповідальність нестимуть разом. Тому що те, що колись було незрозумілим нам, прояснили ракети, Буча і Маріуполь. Ми все зрозуміли. Ми ніколи не забудемо. Ми — це десятки мільйонів дуже злих українських громадян.

Між Гаррі Поттером і Волдемортом — і Ролінг акцентує на цьому увагу — було багато спільного. Тільки один виглядав страшним і непереможним, а інший — маленьким і безпорадним. Але кожен зробив свій вибір, і один із них розпочав війну, а інший її виграв.

Не без втрат. Не без жертв. Не без зрад і руйнувань.

Так само переможемо і ми. Бо після Бучі планета стала занадто маленькою для нас двох.

Авада кедавра, bitch.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...