Сергей Згурец
Сергей Згурец
Директор информационно-консалтинговой компании Defense Express

Блог | Сергей Згурец: За Бахмут ведутся бои на истощение, а Россия вывозит из Китая неизвестные грузы

За Бахмут ведутся бои на истощение, а Россия вывозит из Китая неизвестные грузы

Количество рейсов грузовых самолетов из России в Китай за последнюю неделю значительно увеличилось и растет с аномальной скоростью. Однако проверенной информации, перевозимой этими грузами, пока нет.

Видео дня

Устойчивая оборона ВСУ под Бахмутом

Далее текст на языке оригинала.

Напевно всі вже бачили відео, де в заповнених багнюкою траншеях під Бахмутом відпочивають наші військові. Хоча на відпочинок це навряд чи схоже. Бої під Бахмутом зараз йдуть дуже запеклі. Ворог обстрілює місто з липня. Битва за Бахмут перетворилась на виснаження однієї зі сторін. За добу російські військові та найманці з ПВК Вагнера можуть атакувати позиції ЗСУ понад десять разів. Зараз противник намагається атакувати Бахмут з півдня. Це атаки на Кліщіївку, Курдюмівку та Озерянівку. Також ворог намагається наблизитись до залізничної колії між Кліщіївкою та Курдюмівкою. За інформацією журналістів The New York Times, які побували у військовому госпіталі під Бахмутом, за добу в медзаклад було доставлено понад 240 наших поранених військових.

Втрати ворога на цьому напрямку на порядок вище. Наші військові, попри масштабний тиск противника, тримають оборону і навіть контратакують. Останніми днями до наших військ під Бахмутом надійшло підсилення з інших бригад ЗСУ, що вплинуло на хід боїв.

Стратегія російської армії щодо Бахмута нагадує їхні дії щодо захоплення міст Сєверодонецьк та Лисичанськ. Зокрема російські війська покладались на артилерію аби здолати оборону ЗСУ. Проте тоді нашим військам не вистачало саме артилерії та снарядів до неї. Тепер ситуація змінилась. У нас є достатньо артилерійських систем та боєприпасів до них. Прогнозуємо, що на цій ділянці фронту і надалі спостерігатиметься активна динаміка боїв. Тому ми маємо усвідомлювати мужність, з якою наші воїни захищають нашу землю.

За Бахмут ведутся бои на истощение, а Россия вывозит из Китая неизвестные грузы

Росіяни підсилюють лінію оборони на Півдні України бетонними спорудами

На Півдні України російська армія намагається посилити оборону не технікою та навченим особовим складом, а бетонними укріпленнями. У американському Інституті вивчення війни сьогодні проаналізували супутникові знімки та виявили, що російська армія будує блок-пости по всій окупованій території Херсонської області. На знімках видно бетонні піраміди, вагою понад 2 тонни кожна, а також протитанкові рови та лінії окопів за цими бетонними спорудами. На відміну від таких же ліній оборони росіян під Сватовим та Кремінною, де ці споруди були суцільними, в Херсонській області вони є спорадичними та стоять біля доріг й трас, які ведуть до окупованого Криму.

За Бахмут ведутся бои на истощение, а Россия вывозит из Китая неизвестные грузы

Продовження контрнаступу Збройних сил України

Керівник безпекових програм Центру глобалістики Павло Лакійчук переконаний, що у Генштабі ЗСУ є декілька планів щодо продовження контрнаступу української армії. Це стосується наступальних дій на кожному з напрямків. На його думку, військово-політичне керівництво враховує всю поточну ситуацію та готується залучити оптимальний й реалістичний план зі звільнення українських територій. Експерт наголосив, що ЗСУ не звільняють окремі області та території, які захопила Росія. За його словами, вся територія України повинна розглядатись як один театр бойових дій. Це важливо усвідомити. Також аналітик безпекових програм Центру глобалістики вважає, що не можна виключати операцію з форсуванням річки Дніпро для продовження контрнаступу української армії на Лівобережжі Херсонської області. На його думку, можливість такої операції залежить від дій противника. Оскільки російське керівництво вважає захоплені території України на півдні та північному сході ключовими напрямками.

У листопаді з Росії до Китаю було здійснено понад 37 рейсів вантажних літаків

Головний редактор Defense Express Олег Катков повідомив, що кількість рейсів вантажних літаків з Росії до Китаю за останній тиждень значно збільшилась. За його словами, після того, як були підняти всі доступні у відкритому просторі відстеження польотів, можна чітко простежити як збільшується кількість таких польотів. До прикладу російська авіакомпанія "Волга-Днепр" за вересень цього року здійснила 3 рейси до Китаю літаками Ан-124. У жовтні цифра польотів збільшилась до 11 рейсів. У листопаді Росія здійснила 37 рейсів до Китаю. Тобто, за словами експерта, зростання польотів йде просто з аномальною швидкістю.

Якщо ж промоніторити дописи в соціальних мережах та в державних ЗМІ Китаю, можна наштовхнутись на різну інформацію. Люди в коментарях до відео, на якому російський Ан-124 приземляється в китайському аеропорту, пишуть, що в літаки все-таки завантажують військові вантажі. У китайських ЗМІ цю інформацію спростовують. Якщо детально, то за листопад такими рейсами було перевезено понад 1500 тонн вантажу. Проте перевіреної інформації, що цими вантажами перевозять, зараз поки що бракує. Експерт переконаний, що в будь-якому випадку це дуже важливий та цінний вантаж.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...