Битва за Херсон: зачем Россия сосредоточила все ВДВ и уничтожила связь

4 минуты
59,3 т.
Битва за Херсон: зачем Россия сосредоточила все ВДВ и уничтожила связь

Російська армія зміцнює оборону херсонського плацдарму, та зосередила тут майже усі російські Повітряно-десантні війська. Одночасно росіяни евакуюють усі окупаційні заклади, знищили зв'язок, готуються до втечі з Херсону та відходу за Дніпро. Що відбувається у Херсоні та які перспективи звільнення?

Видео дня

1.Російські сили та значення Херсону.

Херсонській плацдарм обороняють найбоєздатніші сили російської армії. Командує угрупованням командувач Повітряно-десантних військ РФ генерал-полковник Михайло Теплинський, йому підпорядкований у повному складі 22-й армійський корпус (генерал-майор Марзоєв). У складі російського угруповання зафіксовані батальонні тактичні групи зі складу:

7 та 76 десантно-штурмових дивізій, 98-ї повітряно-десантної дивізії, 11, 31, 83 десантно-штурмових бригад, 45-ї бригади спецназ ВДВ, 90-ї танкової дивізії, 19-ї мотострілецької дивізії, 126-ї бригади берегової оборони, 810-ї бригади морської піхоти, 37-ї мотострілецької бригади, 10-ї бригади спецназ, оперативні частини Росгвардії. Тут зосереджені майже усі російські ВДВ: три з чотирьох дивізій і усі чотири бригади. Сюди постійно перекидають поповнення особового складу та бойової техніки. Російські війська зберігають управління, організацію, і не варто думати, що вони будуть втікати самі від легкого поштовху. Цю велику силу виб'є тільки більш ефективна сила, більш вдала тактика.

2. Стратегія.

Серія поразок росіян в Україні на даний момент змінила плани ЗС РФ. Замість захоплення всієї України росіяни зараз змушені зосередитись на втриманні та захопленні Донбасу, на обороні наземного коридору в Крим через Запорізьку область. Командування Збройних сил України продовжує свій наступ, і вигідний плацдарм у Херсоні перетворився на ковадло. Системні удари по мостах через Дніпро звузили можливості постачання боєприпасів та забезпечення, та обмежили маневр військ, що підвищило ефективність розвідки та ураження високоточною зброєю ЗСУ. Подавити українську артилерію та ракетні комплекси ЗС РФ не можуть. Оборона можлива, але в таких умовах роіяни несуть неприйнятні для себе втрати. Тепер командувач ЗС РФ в Україні Суровікін змушений під тиском української армії планувати здачу Херсона, тому що бачить неспроможність своїх елітних військ захопити ініціативу у битві за Херсон. Щоб вберегтись від розгрому, росіяни планують розгорнути скорочену лінію оборони по Дніпру. Бо Херсон став пасткою, яка поглинає резерви, і яка не дозволяє російській армії вирішити хоча б завдання мінімум у Запоріжжі та Донбасі.

3. Тактика. Російські війська вибудували оборону, яка не є щильною, оскільки є розсередженою та глибоко ешелонованою, яка розгорнута вздовж посадок, спирається на маневр вогнем артилерії та авіації, застосування тактичних резервів з бронетехнікою. Мета росіян - не допустити швидких вривів та закріплення малих українських бойових груп. Посадки на Херсонщині рідкі, добре проглядаються, проміжки між ними великі, 1,5-2 км. Перша лінія оборони - передова посадка, займається невеликими силами піхоти без бронетехніки, які виконують функції розвідки та спостереження, цей рубіж мінується як перед посадкою так і за посадкою. Основні сили зосереджуються на другій та третій лініях посадок, там концентруються засоби розвідки, безпілотники, тактичні резерви, танки та бронетехніка, значна кількість протитанковимх ракетних комплексів, для яких це оптимальні умови застосування. Також на плацдармі зосереджені значні сили російської артилерії та засоби протиповітряної оборони для підтримки військ, застосовується авіація. Росіяни не тримають значними силами передній край, тому що мають резерви та другу лініюоборони. Тому атака маленькими групами на вузькому фронті, завдання здійснити рейд, без координації та взаємодії з артилерією, у розрахунку просунутись у щилини бойових порядків, може призвести до зупинки атаки у другій, максимум третій посадці, підтягуванню тактичних резервів, танків до місця прориву, обстрілу артилерією. Атаки малими групами на окремих ділянках та інфільтрація однієї піхоти на даному напрямку неефективні. Наступальні дії ефективні коли ворог зазнає значних втрат, системно знищуються командні пункти, артилерія підтримки, бронетехніка, тобто атаці має передувати розмякшення оборони на значній площі. Інакше атака вимагає абсолютно інших кількостей та якостей ударних угруповань.

4. Чи будуть росіяни втікати самі? Російське командування робить все можливе, щоб втримати Херсон якомога більший час. Проте якщо потужний тиск ЗСУ буде зберігатись, або навіть посилиться за рахунок більш ефективного планування наступальних операцій, точного ураження кістяка та нервових вузлів російських ВДВ та 22-го корпусу, то російське командування почне відступ. ЗС РФ відкрито готуються до повторення "жесту доброі волі" на Зміїному. Ситуація дуже схожа за тактичним малюнком з битвою за острів, хоча масштаб, звичайно, у сотні разів більший. Під українськими ударами своє значення як наступальний плацдарм Херсон втратив, і відхід за Дніпро дозволить побудувати тут лінію оборони, виводячи у резерв війська ВДВ.

5. Значення Херсону. Здача Херсону буде означати нездатність Путіна перехопити ініціативу у війні навіть після проведення повномасштабної мобілізації. Це буде величезна стратегічна поразка Росії, і продумогнструє перевагу та здатність України розгромити будь-яке потужне російське угруповання. Але битва ще не завершена, ворог з усих сил намагається відтермінувати, а при найменших шансах - уникнути поразки. Крапку у битві та у звільненні Херсону поставить українська армія, яка повністю володіє ініціативою у цій битві.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...