Какова вероятность ядерного удара и каковы последствия?

4 минуты
31,1 т.
Какова вероятность ядерного удара и каковы последствия?

Кілька днів вивчав різні аналітичні матеріали та зробив такі висновки:

 1. Імовірність удару не нульова. Це може бути жестом розпачу Путіна після ліквідації левової частки нових мобілізованих.
 2. Такий акт розпачу, само собою зрозуміло, стане найжахливішим поворотом в історії людства з часів Хіросіми та Нагасакі.
 3. Якщо і буде ядерний удар — це буде удар тактичним зарядом.
 4. Підставою для удару Путін може використати звільнення українських територій, які після псевдореферендумів(які ніхто не визнав) він вважатиме територією Росії. По суті, це шантаж, щоб Україна припинила контрнаступ.
 5. Довідково:
Видео дня

— Потужність найменшої тактичної ядерної боєголовки становить до однієї кілотонни у тротиловому еквіваленті. Найбільші можуть бути потужністю до 100 кілотонн. Стратегічна ядерна зброя потужніша — до 1000 кілотонн. Його застосовують на дальніх дистанціях, на відстані тисяч кілометрів. Воно може зрівняти із землею ціле місто.

 1. За даними американської розвідки, Росія має близько двох тисяч тактичних ядерних зарядів. Це дуже багато.
 2. Тактичні ядерні боєзаряди можна розміщувати на різних ракетах, які також використовуються зі звичайними боєголовками, наприклад, крилатих або оперативно-тактичних ракетах, і навіть в артилерійських снарядах.

Росія має близько двох тисяч тактичних ядерних зарядів

 1. Місцем завдання удару, якщо Путін на це зважиться, можуть бути військові об'єкти, більші за міста, включаючи Київ.Тут можна змоделювати наслідки ядерного вибуху в залежності від потужності заряду.
 2. Тактична ядерна зброя не завдасть величезних руйнувань — це не буде Хіросіма чи Нагасакі. Найімовірніше, це буде 0,4 або 0,8 кілотонни.
 3. Зона зараження матиме еліптичну форму залежно від рози вітрів на момент вибуху. Плюс радіоактивна хмара, яка знесе вітром, випаде у вигляді радіоактивних опадів
 4. Інструкцію, що робити у разі ядерного вибуху, можна подивитися тут.
 5. Тактична ядерна зброя ніколи не застосовувалась у реальному військовому конфлікті. Ядерні держави, такі як США чи Росія, вважають, що з досягнення тактичних цілей досить і простих сучасних озброєнь. Крім того, жодна ядерна держава досі не хотіла ризикувати розв’язуванням ядерної війни після застосування ТЯЗ.
 6. Несучи поразку в театрі бойових дій Росія намагається через шантаж України та всього світу — припинити війну, залишивши собі захоплені території.

Імовірність програшу Росії у цій військовій кампанії зростає щодня у наслідок посилення української армії та зростання втрат російської.

Оголошена мобілізація 1,2 млн осіб вже показує неспроможність Росії забезпечити мобілізованих належними умовами проживання, обмундирування та озброєння.

Загроза застосування ядерної зброї — це спроба зупинити активність України в очищенні захоплених територій та тиск на цивілізований світ, щоб "попрацювали з Україною" та скоротили допомогу їй.

 1. Чому застосування ТЯЗ Росією безглуздо:

— удар по Києву не змусить українців здатися, при цьому ще більше згуртує світ навколо України;

— удар у біля лінії фронту зі скупчення українських збройних сил — створить ризики і для російської армії.

При цьому так само послаблення натиску українців чекати не варто, але світ так само згуртується проти Росії.

 1. Реакція на шантаж:

— президент США Джо Байден закликав Росію не використати ядерну зброю у війні в Україні.

— генсек НАТО Єнс Столтенберг назвав ядерну риторику Путіна небезпечною та безрозсудною. В інтерв'ю Reuters він заявив, що Альянс зробить усе можливе, щоб донести до Москви серйозність подібних заяв.

 1. Реакція світу на можливий ядерний удар:

— Китай, який застосовує доктрину "Не застосовуй ядерну зброю першим", у разі використання її - відвернеться від Росії

— застосування Росією ядерної зброї змінить доктрину безпеки у світі та створить головну мету — денуклеарізацію Росії та зміну її режиму.

— це ж змінить ставлення до Росії та "нейтральних країн" Італії, Індії, Бразилії та інших.

— Вашингтон прибере усякі обмеження щодо того, що стосується поставок озброєнь Україні і санкцій проти Росії.

— це змусить країни, які відмовилися від ядерної зброї заради нерозповсюдження чи роззброєння, як це зробила Україна у 1990-х роках, створити свої власні арсенали.

— найкращим військовим варіантом розвитку подій може стати удар США по російським військам. Метою може бути саме та база, яка завдала ядерного удару. Чи це можуть бути російські війська в Україні.

— І це створює умови для прямого протистояння НАТО та Росії, в якому Росії ніколи не перемогти. Усі побачили як 2-а армія світу відгрібає у 21-й.

 1. Кількість ядерних боєголовок країнами світу можна побачити тут.
 2. Роль Путіна. Наскільки я розумію, з найближчого оточення Путіна практично ніхто не підтримує програшну військову компанію, тому що ніхто не хоче нести відповідальність.Путін, як каже розвідка, взяв командування війною особисто на себе. Або не довіряє чи стикається із саботажем. Важливо пам’ятати, що він з дитинства має масу комплексів. При цьому він патологічний боягуз і параноїк. Він, правда, вже не виглядає і не діє як нормальна людина, і багато її дій не передбачувані.

Замість висновків.

— Імовірність ядерного удару, звичайно, є, але це буде (якщо буде) цвяхом у кришці труни сучасної Росії.

— Наслідки цього кроку будуть значно важчими і вагомішими, ніж переваги, які він міг би отримати.

— Так він параноїк і може діяти непередбачувано, але рішення про "червону кнопку" це не тільки його рішення.

— Я б суб'єктивно оцінював ймовірність застосування ядерної зброї з ймовірністю 10−15%. Не більше.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...