Россия боится, что командиры из "Азовстали" вернутся на поле боя

2 минуты
34,6 т.
Россия боится, что командиры из 'Азовстали' вернутся на поле боя

Итак! Подводим итоги последнего, но не последнего (вот такая вот тавтология) обмена пленными...

Видео дня

Украина провела самый большой обмен военнопленными с начала полномасштабного вторжения России на украинскую территорию. Из российского плена удалось освободить 215 украинских защитников, включая 10 иностранцев, которые воевали в Вооруженных силах Украины и защищали Мариуполь. Обмен удалось осуществить при посредничестве президента Турции Реджепа Таипа Эрдогана и президента США Джо Байдена, которые обратились также за помощью принца Саудовской Аравии Мухаммеда ибн Салмана. Помните этот неожиданный визит Джо Байдена в Саудовскую Аравию? Официально говорили об увеличении экспорта нефти и газа в Европу, однако Байден не забыл и о пленных защитниках "Азовстали". Но этот фрагмент переговоров был засекречен. Так было нужно.

Далее текст на языке оригинала.

Протягом чотирьох місяців безперервно, нонстоп тривали переговори на різних рівнях. Була створена неформальна оперативна група переговорників і консультантів, куди увійшли представники України (працівники спецслужб, дипломати, інші досвідчені у питаннях обміну експерти). В переговорах брали участь і представники різних рівнів інших держав: представники спецслужб, ветерани воєн, психологи, юристи, дипломати США, Великої Британії, Ізраїлю, Бельгії, окремо представники апарату ООН...

Серед основних умов договору було звільнення усіх командирів з числа захисників "Азовсталі". Це командири полку "Азов" на чолі з Денисом Прокопенком (Редісом) і командиром 36-ї окремої бригади морської піхоти, яку очолює Сергій Волинський (Волина), 10 іноземних добровольців з США, Великобританії, Марокко й Ізраїлю, які уклали контракт з ЗСУ. Доповнювали цю групу так звані "смертники" - полонені, яким були винесені смертні вироки "суддями" так званої ДНР. Решта, 200 бійців за узгодженим з Росією списком.

Таким чином 5 командирів з числа захисників "Азовсталі": Денис Прокопенко (Редіс), командир 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський (Волина), Святослав Паламар (Калина), полковник Національної гвардії Денис Шлега i Олег Хоменко були доправлені в літаком в Туреччину. (Такими були вимоги Росії). 10 іноземців вилетіли до Саудівської Аравії, 200 військовополонених було доправлено у Чернігівску область, де відбувся їх обмін на Віктора Медведчука і 55 російських офіцерів "важняків". Медведчук став ключовою умовою цього обміну.

Тепер про наших в Туреччині. Вони знаходяться в хороших умовах, забезпечені всім необхідним, їх можуть відвідувати рідні, а от друзі, лише за згодою самих бійців.

Чому Росія вимагала їх екстрадиції в Туреччину? Росія боїться, що вони повернуться на поле бою. Тому наші хлопці дуже засмучені цією обставиною. До речі, хлопцям рекомендовано не давати інтерв'ю журналістам, навіть якщо ті є їх друзями і побратимами. Друга обставина. Ці хлопці є символом незламності України. Росія так довго вела пропаганду, що вона веде війну не з українським народом, а воює з "нацистами" полку "Азов" і тут раптом віддати їх напряму в Україну? Це було б потужним ударом по усій машині російської пропаганди.

Наразі, не густо аби опублікувати інтерв'ю. Але деякі хлопці самі планують написати книгу про те, як гартувались бійці "Азовсталі".

Що буде з рештою полонених? По обидва боки кілька тисяч військовополонених. В Україні кількість російських військовополонених зростає з кожним днем. ООН пропонує формулу обміну "всіх на всіх". І так воно буде!

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...